اخبار استان

نجات یک قلاده گرگ خاکستری در حاشیه شهرکرند

نجات یک قلاده گرگ خاکستری در حاشیه شهرکرند

یک قلاده گرگ خاکستری که در فنس های اطراف زمینهای حاشیه شهر کرند گرفتار شده بود توسط محیطبانان شهرستان دالاهو نجات پیدا کرد.
به گزارش روابط عمومی و امور رسانه اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه،فریبرز بساطی رئيس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دالاهو با اعلام این خبرگفت: يك قلاده گرگ وحشي كه در ميان فنس های اطراف زمینهای حاشیه شهرکرند گرفتار شده بود با اقدام به موقع ماموران یگان حفاظت این اداره نجات پيدا كرد.

وی افزود: در پی گزارش‌های مردمی مبنی بر گرفتار شدن یک قلاده گرگ در حاشیه شهر کرند، ماموران یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان بلافاصله به محل اعزام شدند.

بساطی گفت: نیرو های این اداره با تلاش فراوان توانستند این حیوان را بدون هر گونه آسیب و تنش رفتاری از میان فنس ها نجات دهند و پس از اطمینان از سلامت حیوان، آن را در طبیعت رهاسازی کردند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دالاهو از کلیه مردم فهیم این شهرستان درخواست نمود تا در صورت رؤیت هرگونه موارد مشابه در خصوص حیات وحش، مراتب را به اداره حفاظت محیط زیست اطلاع و یا با شماره سامانه رایگان ۱۵۴۰ تماس حاصل نمایند.

گفتنی است گرگ از بزرگترین سگ سان وحشی ایران بوده که زندگی اجتماعی داشته و غالباً شبگرد است. گرگ‌ها در اکثر زیستگاه‌ها از جمله کوهستان، بیابان، جنگل‌ها و سواحل و در حاشیه شهرها و روستاها زندگی می‌کنند.گرگ‌ها از افزایش بی‌رویه جمعیت بسیاری از گونه‌های جانوری نظیر جوندگان که می‌تواند به آفت تبدیل شوند، جلوگیری کرده و موجب حذف جانوران ناتوان و بیمار در طبیعت می ‌شوند
بيشتر
سال 1402 سال مهار تورم، رشد تولید