اخبار استان

کاشت 120 اصله نهال بلوط در دامنه کوه شاهو در شهرستان روانسر

کاشت 120 اصله نهال بلوط در دامنه کوه شاهو در شهرستان روانسر

همزمان با آغاز فصل کاشت گونه بلوط، به همت پرسنل اداره حفاظت محیط زیست روانسر و جمعی از دوستداران محیط زیست این شهرستان، تعداد 120 اصله نهال بلوط در دامنه کوه شاهو غرس شد.
 به گزارش روابط عمومی و امور رسانه اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه، جهانگیر امیری رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان روانسر با اعلام این خبر گفت: در راستای ترویج و نهادینه سازی فرهنگ حفاظت از محیط زیست این اداره ، با همکاری اعضای انجمن حامیان طبیعت چرو اقدام به کاشت تعداد 120 اصله نهال بلوط در محل دامنه کوه شاهو ( بالادست سرچشمه سراب روانسر)  نمود. 

وی مهمترین اهداف اجرای این برنامه را  ترویج فرهنگ غرس نهال، نگهداری از درختان به عنوان میراث آیندگان و افزایش علاقمندی مردم به طبیعت و محیط زیست، درگیر کردن اقشار مختلف مردم با این مقوله و ترویج آن به صورت عمومی دانست و گفت: با عنایت به اینکه آبان ماه زمان مناسبی برای کاشت بلوط می باشد مشارکت شهروندان در کاشت درختان جنگلی موفق ترین کار با کمترین هزینه برای احیای طبیعت می باشد.
 
امیری گفت: با توجه با اینکه طی سالهای اخیر آتش سوزی ها، آفت ها، تغییراقلیم، کرم چوبخوار، نفوذ ریزگردها و... سبب خشکیدگی و نابودی درصد بالایی از جنگل های بلوط در استان شده است ضروری است که کشت بلوط و تکثیر آن مورد توجه مسولان و مردم قرار بگیرد.
 
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان روانسر ضمن تقدیر از اعضای محترم "انجمن حامیان طبیعت چرو" و همه دوستداران محیط زیست،  از عموم مردم مخصوصا کوهنوردان و طبیعت گردان خواست به سهم خود در تکثیر جنگل های بلوط بکوشند تا این سرمایه حیاتی به نسل های آینده نیر منتقل شود.
بيشتر
سال 1402 سال مهار تورم، رشد تولید