اخبار استان

پاکسازی مسیر زائران اربعین در جاده خسروی

پاکسازی مسیر زائران اربعین در جاده خسروی

انجمن حافظان طبیعت بازی دراز با همکاری گروه طبیعت دوست یاوران زاگرس و محیط بانان شهرستان قصرشیرین جاده خسروی را پاکسازی کردند.
به گزارش روابط عمومی و امور رسانه اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه، جاده خسروی که مسیر عبور زائران اربعین حسینی بود از وجود زباله های رها شده پاکسازی شد.

پژمان فتاح پور رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قصرشیرین با اعلام این خبر گفت:با هماهنگی و همکاری این اداره و اعضای انجمن حافظان طبیعت بازی دراز و گروه طبیعت دوست یاوران زاگرس  جاده خسروی از وجود زباله های رهاشده و پسماندها پاکسازی شد.

فتاح پور گفت:حفاظت از طبیعت این امانت الهی ، نهادینه کردن فرهنگ زیست محیطی و نریختن زباله در طبیعت را از مهم‌ترین اهداف این برنامه عنوان کرد.

وی با بیان این که  بی‌مهری به طبیعت عواقب جبران‌ناپذیری خواهد داشت و چنین حرکت‌هایی فرهنگ مراقبت از منابع طبیعی را رواج می‌ دهد، افزود: پاکسازی طبیعت توسط دوستداران محیط زیست در راستای مسئولیت های اجتماعی و فرهنگ‌سازی حفاظت از محیط زیست است و ما با عمل به این که محیط زیست متعلق به نسل آینده است فعالیت خود را آغاز کرده‌ایم و امیدواریم که با همراهی و همدلی مردم این اقدام تداوم یابد و با ترویج اینگونه فعالیت‌ها در حمایت از محیط زیست، گامی بلند در جهت ارتقا فرهنگ و بهبود وضعیت محیط زیست برداشته شود.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قصرشیرین در پایان ضمن قدردانی از انجمن حافظان طبیعت بازی دراز و گروه طبیعت دوست یاوران زاگرس و همه افراد شرکت کننده در این مراسم، ابراز امیدواری کرد که با کاهش استفاده از کیسه و ظروف پلاستیک  در حفاظت از زمین، نقش مؤثری را ایفاء و این امانت الهی را سالم به آیندگان بسپاریم. 
 
بيشتر
سال 1402 سال مهار تورم، رشد تولید