اخبار استان

فرماندار دالاهو در جلسه کارگروه مدیریت پسماند شهرستان بر فرهنگ سازی تفکیک زباله از مبدا تاکید کرد.

فرماندار دالاهو در جلسه کارگروه مدیریت پسماند شهرستان بر فرهنگ سازی تفکیک زباله از مبدا تاکید کرد.

دومین جلسه کارگروه مدیریت پسماند شهرستان دالاهو با حضور اعضا و مدعوین مرتبط در محل اداره حفاظت محیط زیست این شهرستان ، به ریاست فرماندار و دبیری محیط زیست برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی و امور رسانه اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه، دومین کارگروه مدیریت پسماند با حضور فرماندار،رئیس اداره محیط زیست شهرستان دالاهو ،شهرداران،بخشداران،نماینده شورای کرند،دالاهو و ریجاب و نماینده شبکه بهداشت در محل این اداره برگزار شد.

در ابتدا فریبرز بساطی رئیس اداره حفاظت محيط زيست شهرستان دالاهو ضمن پیگیری مصوبات جلسه قبل  با ذکر نکاتی پیرامون مشکلات پسماند در این شهرستان، از مدیران اجرایی مدیریت پسماند شهرستان خواست با افزایش تشریک مساعی در پیشبرد سریعتر طرحهای مدیریت پسماند به کاهش و حل هر چه سریعتر معضل زباله دراین شهرستان کمک کنند.

در ادامه محنتی فرماندار شهرستان دالاهو با اشاره به لزوم مدیریت زباله های شهرستان در حوزه شهری و روستایی و اقدام مؤثر تر شهرداران و بخشداران و دهیاران گفت: لازمه تحقق فرهنگ تفکیک زباله از مبدا، آموزش دقیق شهروندان و روستاییان است.

فرماندار دالاهو با تاکید بر اینکه تفکیک از مبدا نشان دهنده مشارکت و تعامل فرهنگی شهروندان در بحث کلان مدیریت پسماندهای شهری است، افزود: برای ارتقای سطح دانش عمومی و فراهم شدن بستر فرهنگی و اجتماعی مناسب، باید آموزش های گسترده ای در حوزه  اصول تفکیک زباله از مبدا انجام گیرد.

وی یکی از اساسی ترین راههای کاهش معضلات زیست محیطی در سطح شهرستان را آموزش ، فرهنگ سازی و جلب مشارکت مردم در حوزه محیط زیست دانست.

در ادامه اعضای جلسه به بیان مسایل و مشکلات مدیریت پسماند در حوزه کاری خود پرداختند و راهکارهایی به منظور رفع موانع ارائه شد.
بيشتر
سال 1402 سال مهار تورم، رشد تولید