اخبار استان

پاکسازی طبیعت سراب گرم سرپل ذهاب

پاکسازی طبیعت سراب گرم سرپل ذهاب

طبیعت سراب گرم شهرستان سرپل ذهاب باهمت اعضای خانه محیط زیست بازی دراز این شهرستان پاکسازی شد.
به گزارش روابط عمومی و امور رسانه اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه، کیانوش احسانی پور رئیس اداره محیط زیست شهرستان سرپل ذهاب با اعلام این خبر گفت: در راستای ارتقائ فرهنگ زیست محیطی و جلب مشارکت مردم به موضوعات محیط زیستی طبیعت سراب گرم این شهرستان با همت اعضای فعال خانه محیط زیست بازی دراز این شهرستان از وجود هرگونه زباله پاکسازی شد.

احسانی پور گفت: محیط‌زیست به عنوان سرمایه ملی، متعلق به نسل امروز و آینده و امانتی ارزشمند در دستان ما است که نیازمند حفاظت و صیانت همگانی بوده و فرهنگ سازی و آموزش در این مسیر ضروری است.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان سرپل ذهاب یکی از راهکارهای موثر در صیانت از سرمایه ‌های محیط زیستی را فرهنگ ‌سازی عنوان کرد و گفت: برای نجات و حفظ محیط زیست از تهدیدات گوناگون ‌باید فرهنگ توجه به اهمیت و ارزش محیط زیست سالم بین آحاد مردم ایجاد و تقویت شود.

وی، با اشاره به اینکه طبیعت سراب گرم به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری سرپل ذهاب، به دلیل چشمه‌ها‌‌ی دائمی و طبیعی که دمای آب آن برخلاف دمای محیط پیرامون تغییر کرده و زمستان‌ها دارای آب گرم و تابستان‌ها آب خنک و گوارا می باشد همواره مورد توجه گردشگران است افزود: برای حفظ و نگهداشت این میراث ارزشمند باید با اقدامات اینچنینی فرهنگ سازی شود.

سراب گرم نام چشمه‌ای همیشه جوشان و پر آب است، که در استان کرمانشاه، در بخش مرکزی شهرستان سرپل ذهاب، دهستان حومه و در ۵ کیلومتری این شهرستان واقع شده است

 
بيشتر
سال 1402 سال مهار تورم، رشد تولید