اخبار استان

.

برگزاری جلسه مدیریت پسماند در قصرشیرین

در جلسه مدیریت پسماند قصرشیرین بر ساماندهی محل جدید دفن پسماندهای شهری تأکید شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه، جلسه مدیریت پسماند قصرشرین با حضور تاتار فرماندار شهرستان، آذر ولی زاده معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان، رئیس اداره حفاظت محیط زیست قصرشیرین و مسئولان ذیربط برگزار شد.

در این جلسه تاتار فرماندار قصرشیرین خواستار ساماندهی محل جدید دفن پسماندهای شهری شهرستان شد.

وی افزود: قصرشیرین شهرستانی با جایگاه خاص در کشور است و وجود مرزهای رسمی پرویزخان و خسروی در آینده نزدیک تصویب منطقه آزاد تجاری آن را تبدیل به یک برند کرده و باید خدمات خوبی در آن به شهروندان ارائه شود.

در ادامه آذر ولی زاده معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه گفت: در شهرستان قصرشیرین مشکل دفن پسماندهای شهری و ساختمانی را داریم که باید ساماندهی شود.

وی افزود: شهرداری باید به وظیفه اصلی خود که همان مدیریت پسماند است عمل کند.

ولی زاده تصریح کرد: شهرداری ها باید برای مدیریت پسماند قانون و آیین نامه خاصی تدوین کند و الگوی ارزیابی را برای محل دفن زباله لحاظ کند تا به تأیید اداره کل حفاظت محیط زیست استان برسد.

این مقام مسئول در ادامه جایگاه کنونی دفن زباله های شهرستان را نامناسب تلقی کرد و گفت: با توجه به شرایط خاص قصرشیرین که در آینده شاهد تحولات زیاد و ساخت و سازهای فراوانی خواهد شد لذا مدیریت پسماند در این شهرستان نیاز به ساماندهی دارد.

 
بيشتر
سال 1399  سال جهش تولید